تبلیغات
وبلاگ حرفه و فن مدرسه نمونه دولتی امام صادق(ع) - ویندوز 8 در تابستان 2012 از راه می رسد

وبلاگ حرفه و فن مدرسه نمونه دولتی امام صادق(ع)
 
اتحاد، رقابت، رفاقت
Tehran

فال حافظ


بیلیارد 1 نفری بازی منچ آنلاین بازی شطرنج آنلاین 2 نفری بازی

چت روم

Type Writer Status Bar
Pichak go Up

Pichak go Up
برای اطلاعات بیش تر به روی ادامه مطلب بروید
                 ویندوز 8 تابستان2012 می‌آید

جام جم آنلاین:
مایکروسافت تصمیم گرفت سیستم عامل ویندوز 8 را که ویژه استفاده در تبلت ها و تلفن های همراه هوشمند است در تابستان سال 2012 عرضه کند.

به گزارش مهر، در شرایطی که هنوز بخش وسیعی از دنیا باید از نسخه های ویندوز «ایکس. پی» و «ویندوز ویستا» به نسخه «ویندوز 7» برسند ، مایکروسافت تصمیم گرفت سیستم عامل جدید «ویندوز 8» را عرضه کند.

با توجه به اینکه ویندوز 7 تنها 17 ماه قبل عرضه شد باید از خود پرسید که دلیل این شتابزدگی شرکت «ردموند» در عرضه ویندوز 8 چیست؟ پاسخ این سئوال بسیار ساده است: تبلت ها (لوح- رایانه ها) و تلفن های همراه هوشمند. درحقیقت، مایکروسافت می خواهد در این بخش پس از اپل و گوگل حرفی برای گفتن داشته باشد.

به گفته تحلیلگران، نسخه ای که مایکروسافت در تابستان سال آینده عرضه می کند یک نسخه بتا است. ویندوز 8 برای سازگاری با معماری ARM (معماری ویژه دنیای دیجیتال) طراحی شده است. این معماری به خاطر کم مصرف بودن در بسیاری از تلفنهای همراه و تبلتها استفاده می شود.

این درحالی است که تمام نسخه های پیشین سیستم عامل مایکروسافت برای دستگاههایی طراحی شده بودند که از ریزپردازشگرهای سازگار با سکوی x86 که توسط اینتل و یا AMD ساخته می شدند استفاده می کردند.

شرکت ردموند هچنین می خواهد کاربران نسخه های قدیمی ویندوز را به ترک این سیستم عامل ها متقاعد کنند.

به اعتقاد Net Applications ، شرکت متخصص در تحقیقات بازار، 58 درصد از رایانه های شخصی در دنیا هنوز از ویندوز "ایکس. پی" که در سال 2001 عرضه شد استفاده می کنند درحالی که تنها 11 درصد از آنها کاربر ویندوز ویستا هستند که در سال 2005 به بازار راه یافت.

تحلیلگران پیش بینی می کنند که ویندوز 8 تا سه ماهه مالی نخست سال 2012 به عرضه تجاری می رسد.ویندوز 8 در واقع نسخه 6.2 سیستم عامل مایکروسافت است. پس از ویندوز 3.1، شرکت بیل گیتس سیاست شماره گذاری نسخه های ویندوز را ترک کرد و سیستم عاملهای خود را به روش دیگری نامگذاری کرد.

به این ترتیب، ویندوز 95 نسخه 4، ویندوز 98 نسخه 4.1، ویندوز 2000، نسخه 5 و ویندوز «ایکس. پی» نسخه به روز شده نسخه 5 است. درحالی که ویندوز ویستا نسخه 6 و ویندوز 7 نسخه 6.1 سیستم عامل مایکروسافت است.

«صفحه نمایش نگاره سازى پیشرفته»، حمایت سه بعدی، تشخیص چهره و فروشگاه برنامه های جانبی از دیگر ویژگی های ویندوز 8 به شمار می روند که همه آنها از جمله خصایص مشخصه سیستم عامل های ویژه تبلت ها هستند.
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 7 اسفند 1390 توسط hamed bakhtiari
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : میهن تم| بازپخش : بانک جامع قالب های فارسی